Technologie Piexon

 

Unikátnost technologie Piexon spočívá v uzavřenosti nábojky, která není pod tlakem (nemůže tak dojít k jeho úniku) - obranné produkty jsou proto spolehlivější než pepřové spreje nebo obdobné prostředky. Při zmáčknutí spouště, kdy bicí mechanismus, jehož úderník narazí na zápalku pyrotechnické patrony, dojde k její iniciaci, a ta svou expanzí vytlačí píst společně s aktivní látkou Piexol směrem k hornímu uzávěru. Tato technologie poskytuje vysokou rychlost výstřelu až 351 km/h (97 m/s).

technologie

Účinný dostřel je 7 metrů při rozptylu látky do 40 cm, tyto vlastnosti poskytují vysokou přesnost zásahu společně s minimálním ovlivněním vnějšího prostředí.

technologie

 

BEZPEČNOST

Nesmrtící obranné prostředky Piexon jsou navrženy tak, aby vyvíjely maximální zneschopňující a znehybňující efekt, kdy při dodržení bezpečné vzdálenosti se minimalizují rizika trvalé újmy na zdraví.

Všechny výrobky společnosti Piexon jsou zbraněmi kategorie D, dle zákona č. 119/2002 Sb. volně prodejné osobám starších 18-ti let.

ÚČINKY LÁTKY OC PIEXOL

Účinná látka Piexol ve formě tekutiny obsahuje 10% OC (Oleoresin Capsicum s 2.0-3.0% kapsaicinoidy v celém roztoku), jejíž pálivost je 4 000 000 SHU, účinky jsou: dávení, záchvaty kašle, dočasná slepota, podráždění sliznice a stimulace nervových zakončení na kůži (díky vysokému stupni pálivosti látky).

piexonpiexon

 

 

 

Pro dekontaminaci použijte dekontaminační sprej se sterilním roztokem a poté vyplachujte postižená místa čistou chladnou vodou.

VÝHODY

Tím, že je aktivní látka ve formě tekutiny se při výstřelu nerozšíří do celé místnosti, proto je možné použití uvnitř budov.

Díky vysoké rychlosti výstřelu nehrozí, že by sám obránce byl vystaven účinkům látky OC Piexol, a to ani při nepříznivém počasí (vítr, déšť).

Maximální zastavovací efekt díky účinkům látky OC Piexol.

Při dodržení bezpečné vzdálenosti nehrozí žádná trvalá újma na zdraví.