Pepřové spreje pro ženy

Pepřové spreje pro ženy

Ženy jsou obecně častým terčem útoků, protože se jaksi předpokládá, že se neumějí efektivně bránit. Přečtěte si, jak se chránit pomocí pepřového spreje.

Víte, že…

Ubraňte se pomocí pepřového spreje

Pepřový sprej můžete využít nejen proti lidem? Výborně funguje, pokud vás ohrožuje zvíře. Pomůže proti divoké zvěři v lese, ale i proti agresivnímu psovi například na dětském hřišti.

Jak pepřové spreje fungují?

Obranný sprej neobsahuje obvykle z pepře vůbec nic. Obsahuje výtažek z chilli (alkaloid kapsaicin). V koncentrovaném obranném spreji výrazně dráždí citlivé části těla jako oči, dýchací cesty a kůži, ale nezanechá dlouhodobé následky.

Útočník se bude potýkat se ztíženým dýcháním, slzením očí, záchvaty kašle a pálení kůže. Účinky z pravidla do hodiny pominou.

Pokud zasáhnete omylem sebe, nesahejte si do očí a začněte rychle mrkat. Slzy samy sprej vyplaví. Pomoci může také dětské mýdlo nebo speciální ubrousky určené k odstranění pepřového spreje.

Jak se bránit pepřákem?

Pepřový sprej PSX1

Při použití obranného spreje je ideální moment překvapení. Nikdy jej nenoste v kabelce. Pokud se vám útočník pokusí strhnout kabelku z ramene, bude vám pepřový sprej k ničemu. Pokud netrénujete sebeobranu nebo nějaký bojový sport, je možné, že při útoku budete v šoku a na pepřový sprej si nevzpomenete.

Pokud se necítíte bezpečně, sprej držte v dlani odjištěný a v takové poloze, abyste jej mohla ihned použít – tedy s prstem na „spoušti“. Proto je dobré volit sprej menších rozměrů, který se do dlaně pohodlně vejde a bude nenápadný. Pepřový sprej PSX1 má rozměry 9x2,8cm – je navržený akorát do dlaně a zároveň je dost robustní, aby z ruky nevyklouzl. Samozřejmostí je pojistka proti nechtěnému spuštění třeba v kabelce.

Pepřovým sprejem nikdy nevyhrožujte. Ani tak, že lahvičkou zamáváte před nosem, ani tím, že budete jen vyhrožovat, že jej použijete. Útočník je téměř vždy silnější a zkušenější než vy. Velmi pravděpodobně vám ruku se sprejem zablokuje a vy jste přišla o jedinou obranu!

PROHLÉDNOUT PEPŘOVÝ SPREJ

Sprej vám získá čas. Jakmile útočníka zasáhnete, dejte se na útěk. Neutíkejte ale domů. Běžte směrem, kde budou jiní lidé. Útočník si na vás na veřejnosti nemůže nic dovolit. Běžte směrem k frekventované zastávce, obchodu nebo klidně i nočnímu baru. Neváhejte požádat o pomoc a z bezpečí zavolejte policii.

Jaký pepřový sprej si vybrat?

Existují dva typy pepřových sprejů podle skupenství účinné látky. První typ používá k aplikaci účinné látky aerosol, který se snadno rozptýlí bez nutnosti přesně mířit. Nevýhodou je riziko otočení větru, kdy účinky postihnou také vás. Stejně tak je omezeno použití uvnitř budovy.

Druhý typ obranných sprejů využívá tekutinu (tzv. tekutá střela), kdy je účinná látka vystříknuta formou soustředěného paprsku gelu. Nehrozí tak, že byste jeho účinky sama pocítila.

Doporučujeme v bezpečí domova pepřový sprej vyzkoušet, abyste s ním uměla zacházet. Ovšem pozor na jeho použití v uzavřeném prostoru.

Pokud máte potenciálně nebezpečnou práci nebo se často vracíte domů sama, pořiďte si účinnější obranný prostředek než pepřový sprej. Zkuste obranný prostředek Guardian Angel. Tento „anděl strážný“ je dvouranný , díky jeho kompaktním rozměrům lze snadno skrytě nosit a při nebezpečí rychle použít.

Je efektivnější než pepřový sprej a snáze se s ním míří. Maximální vzdálenost jeho použití jsou 4 metry.

PROHLÉDNOUT GUARDIAN ANGEL